Tüfad Sakarya Şubesi Resmi Web Sitesi

Tüfad Sakarya Şubesi Resmi Web Sitesi
Tüm Antrenör Arkadaşlara Önemle Duyurulur
Salı, 03 Mayıs 2016 16:22

Sakarya Tüfad Şubesi olarak 2 yılda bir yapılan zorunlu bölgesel futbol antrenörleri gelişim semineri bu yıl   21 - Mayıs - 2016 Cumartesi Günü Orhangazi Kültür Merkezinde sabah 09:00 akşam 17:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Katılım Ücreti 150 TL olup.TC Ziraat Bankası 0019-29573252 nolu Tüfad Hesabına yatırılması gerekmektedir. Dekontla birlikte en geç 20-Mayıs-2016 tarihine kadar kaydınızı yaptırmayı unutmayın

Seminere katılmak zorunlu olduğundan dolayı tüm arkadaşlarımızın mağdur olmaması için seminer tarihini dikkate almaları önemlidir.

Bu seminere PRO LİSANS dışındaki tüm lisanslı arkadaşlar katılacaktır. ELİT A, UEFA-A, TFF TEKNİK DİREKTÖR, UEFA-B, TFF-B, AMATÖR LİSANS VE KALECİ LİSANSINA sahip tüm arkadaşlar bu seminere katılmak zorundadır. Katılmaz iseler 2 yıl takım çalıştıramaz ve sözleşme yapamazlar.

 
2015-2016 Sezonu Türkiye 2. Sakaryaspor U-19 Takımı
Salı, 03 Mayıs 2016 16:18

2015-2016 Sezonu U-19 Akademi Ligleri B Grubu şampiyonu Sakaryaspor U-19 Takımı Antalya'da yapılan Türkiye finallerinde final maçında Pendikspor'a 1-0 yenilerek Türkiye 2. oldu. Bu başarılarından ötürü teknik sorumlu İsmail Öz ve Oyuncularını kutlar başarılarının devamını dileriz.

 
Mirac Kandiliniz Mübarek Olsun
Salı, 03 Mayıs 2016 11:47

 
TÜFAD tan GÜZEL BİR AKŞAM
Salı, 05 Nisan 2016 19:47

Süper Lig play off maçlarını oynayacak takımların başkanları,antrenörleri,taban birlikleri başkanları ve Tüfad yönetim kurulu bir araya gelerek.Maçların sevgi,saygı,hoşgörü içersinde oynanması ve kazananın SAKARYA olması dileği ile sona erdi.Tüm takımlarımıza başarılar dileriz.

 
Sakaryaspor'da Görev Değişikliği
Cuma, 25 Mart 2016 20:52

Sakaryaspor'da yeni görevlerine başlayan derneğimiz üyeleri İlhan Var, Mustafa Sert, Hasan Tuncel ve Atalay Kazancı hocalarımıza Tüfad Sakarya olarak yeni görevlerinde başarılar dileriz.

ilhan var mustafa sert hasan tuncel atalay kazancı (2)

 
TFF Teknik Direktör, TFF A Lisans, TFF B Lisans Diplomalı Antrenörlere Önemle Duyurulur
Cumartesi, 19 Mart 2016 15:05

UEFA güncelleme kurslarına katılamayan; TFF B, TFF A ve TFF Teknik Direktör Belgesi'ne sahip antrenörler için, 1-30 Haziran 2016 tarihleri arasında son kez güncelleme kursları düzenlenecek.

Güncelleme kursları için başvurular, 1 -15 Nisan 2016 tarihleri arasında Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesi tff.org üzerinden yapılacak. Bu tarihlerden sonra başvuru alınmayacak.

 
 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »


Sayfa 1 / 39

Önemli NOTLAR

Bal Ligi

2015-2016 Sezonu Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) teknik adam, futbolcu ve saha uygunlukları belirlendi.

Buna göre;

1-) 2015-2016 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig'de görev yapacak teknik adamlar güncel UEFA A veya UEFA B lisansına sahip olmak zorundadır.

2-) Amatör kaleci antrenörü bulunduran BAL kulüplerine saha içi giriş izni verilecektir. Lisanslı amatör kaleci antrenörü bulundurmayan kulüpler en az TFF C lisanslı bir yardımcı antrenör bulundurabilir.

3-) Teknik Adamların Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı'nın 6.maddesinin 7.fıkrasında belirtildiği gibi " Takımlarını bir üst lige çıkartan teknik adamların lisansları bir üst ligde takımlarını çalıştırmaya elverişli değil ise; aynı takımda geçici çalışma izni almak şartıyla teknik adam sözleşmesi yapabilirler. Herhangi bir nedenle sözleşmesinin sona ermesi halinde bu haklarını kaybederler." hükmü gereğince 2014-2015 Sezonunda yerel ligden BAL'a yükselen takımların TFF C lisansına sahip antrenörleri BAL liginde antrenörlüğe devam edebilir."

4-) 2015-2016 Sezonunda BAL'a katılacak kulüpler illerinde yerel ligi düzenlenen en az 3 alt yapı kategorisine katılmak zorundadır. Katılmadıkları takdirde Amatör Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilirler ve alt yapı antrenörleri için verilen maddi yardımdan yararlanamazlar. BAL Kulüplerinin alt yapıdan sorumlu teknik adamaları en az C lisanslı antrenör olmak zorundadır.

5-) 2015-2016 sezonu için 1986 ve daha büyük doğumlular yaşı büyük futbolcu, 1997 ve daha küçük doğumlular ise yaşı küçük futbolcu statüsündedir. Bölgesel Amatör Lig'de 1987 ve daha küçük doğumlu futbolcular oynayacaktır. Bu kategorilerdeki takımlarımız 1986 ve daha büyük doğumlu diledikleri kadar amatör futbolcuya lisans çıkartabilirler. Ancak, takımlarda 18 kişilik müsabaka isim listesinde yaşı büyük en fazla 5 (beş) futbolcu ve 1997 ve daha küçük doğumlu en az 2 (iki) futbolcu yer alacaktır.

6-) BAL'a katılan kulüplerin antrenman ve müsabakalarda fiilen kullanılan, mülkiyeti kulübe ya da kulübün bağlı olduğu kuruma ait olan veya bu kulüplere tahsis edilmiş olan, soyunma odaları ve hakem odasına sahip, misafir takım seyircileri için ayrı olmak üzere tribünleri bulunan, nizami boyutlarda, doğal çim veya uygunluğu TFF tarafından onaylanmış suni çim zeminli, BAL kriterlerine uygun bir sahayı temin etmeleri zorunludur. Saha denetimleri TFF Bölge Müdürlüklerince Ağustos ayı başında yapılacaktır.

Uefa Lisans Sistemine Geçiş Takvimi İçin TIKLAYINIZ..

Profesyonel ve Amatör Takımlarda Zorunlu Teknik Kadrolar İçin TIKLAYINIZ..

Besyo Mezunlarının Dikkatine..

Kurslar ve Seminer Başvuruları, Aykırı Tutum ve Davranışlar (Paravan Antrenörlük) Bilgileri İçin TIKLAYINIZ..

TFF C Lisans Kurs Kriteleri

Uefa B Lisans Kurs Kriterleri

Uefa A Lisans Kurs Kriterleri

Pro Lisans Kurs Kriterleri

Bal Ligi Disiplin Talimatları

Paravan Antrenörlük

Amatör takımlarda başkasına ait antrenör lisansı ile takımın başında bulunan ya da antrenörlük lisansını başkasının kullanımına göz yuman antrenör ve kulüp Disiplin Kuruluna sevk edilir. Önemle Duyurulur.

Atatürk Köşesi

Bütün millet ve memleket evlatlarini sportmen yapabilmek için sarfedilen çalismanin ehemmiyet ve kudsiyeti ayni derecede kiymetli ve mühimdir.