Tüfad Sakarya Şubesi Resmi Web Sitesi

Tüfad Sakarya Şubesi Resmi Web Sitesi
Hakemlerimiz ile dayanışma ve dertleşme toplantılarımız devam ediyor
Cumartesi, 31 Ekim 2015 15:17

Tüfad yönetim kurulu olarak 2 Kasım 2015 Pazartesi günü akşamı Akyazı Belediyesi Konferans Salonunda Akyazı ilçesinin Süper lig takımları ve 1.Amatör Küme takımlarının yönetici antrenör ve takım kaptanları ile il hakem kurulu ve hakemlerimiz bir araya gelecektir. Buradaki amacımız hakemlerimiz ile kuluplerimizin bütünleşmesini, huzur ortamı için maçların oynanmasını sağlamaktır. Katılımcılara ve katılacak olanlara şimdiden teşekkür ederiz ve herkesin katılmasını bekliyoruz. Bu toplantılarımız bütün ilçelerde gerçekleştirilecektir. Futbol renklerin kardeşliğidir.

 
Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
Perşembe, 29 Ekim 2015 13:40

 
Genel Başkanımız Sayın İsmail Dilber Güven Tazeledi
Perşembe, 29 Ekim 2015 13:32

Tüfad genel merkezinin 19 Ekim 2015 Pazartesi günü saat 11'de Ankara yenimahalle nazım hikmet kültür merkezinde yapılan 23. olağan genel kurulunda Genel Başkanımız Sayın İsmail Dilber güven tazeleyerek yeniden genel başkan seçildi. Tüfad Sakarya olarak Genel Başkanımız ve yönetim kuruluna başarılar dileriz.

 
Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
Cumartesi, 26 Eylül 2015 12:58

Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle. Tüm antrenörlerimizin, spor camiamızın ve islam aleminin Kurban Bayramı Mübarek Olsun.

 
AYKUT YİĞİT - O BİR KRALDI - 07-09-2015
Pazar, 20 Eylül 2015 11:12

Yıl dönümünde kabri başında İlhan Peksan, Fevzi Çapkınlar ve Aykut Yiğit İlkokulu Müdürü ve öğretmenleriyle birlikte rahmetle,saygıyla, sevgiyle ve dualarla andık.ALLAH rahmet eylesin,peygamberimize komşu mekanıda cennet olsun.

 
TFF Lisans Güncellemeleri
Pazar, 20 Eylül 2015 10:46

TFF Teknik Direktör,TFF A-Lisans,TFF-B Lisans,TFF Profesyonel Kaleci Antrenörü lisansına sahip olupta güncelleme kurslarına katılmayanlara son bir defa daha güncelleme şansı verilecektir. Bu lisansa sahip antrenör arkadaşlarımız bu güncelleme kurslarına katılmak istiyorlarsa 26 Ekim 2015 Pazartesi akşamına kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

 
 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »


Sayfa 1 / 38

Önemli NOTLAR

Bal Ligi

2015-2016 Sezonu Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) teknik adam, futbolcu ve saha uygunlukları belirlendi.

Buna göre;

1-) 2015-2016 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig'de görev yapacak teknik adamlar güncel UEFA A veya UEFA B lisansına sahip olmak zorundadır.

2-) Amatör kaleci antrenörü bulunduran BAL kulüplerine saha içi giriş izni verilecektir. Lisanslı amatör kaleci antrenörü bulundurmayan kulüpler en az TFF C lisanslı bir yardımcı antrenör bulundurabilir.

3-) Teknik Adamların Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı'nın 6.maddesinin 7.fıkrasında belirtildiği gibi " Takımlarını bir üst lige çıkartan teknik adamların lisansları bir üst ligde takımlarını çalıştırmaya elverişli değil ise; aynı takımda geçici çalışma izni almak şartıyla teknik adam sözleşmesi yapabilirler. Herhangi bir nedenle sözleşmesinin sona ermesi halinde bu haklarını kaybederler." hükmü gereğince 2014-2015 Sezonunda yerel ligden BAL'a yükselen takımların TFF C lisansına sahip antrenörleri BAL liginde antrenörlüğe devam edebilir."

4-) 2015-2016 Sezonunda BAL'a katılacak kulüpler illerinde yerel ligi düzenlenen en az 3 alt yapı kategorisine katılmak zorundadır. Katılmadıkları takdirde Amatör Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilirler ve alt yapı antrenörleri için verilen maddi yardımdan yararlanamazlar. BAL Kulüplerinin alt yapıdan sorumlu teknik adamaları en az C lisanslı antrenör olmak zorundadır.

5-) 2015-2016 sezonu için 1986 ve daha büyük doğumlular yaşı büyük futbolcu, 1997 ve daha küçük doğumlular ise yaşı küçük futbolcu statüsündedir. Bölgesel Amatör Lig'de 1987 ve daha küçük doğumlu futbolcular oynayacaktır. Bu kategorilerdeki takımlarımız 1986 ve daha büyük doğumlu diledikleri kadar amatör futbolcuya lisans çıkartabilirler. Ancak, takımlarda 18 kişilik müsabaka isim listesinde yaşı büyük en fazla 5 (beş) futbolcu ve 1997 ve daha küçük doğumlu en az 2 (iki) futbolcu yer alacaktır.

6-) BAL'a katılan kulüplerin antrenman ve müsabakalarda fiilen kullanılan, mülkiyeti kulübe ya da kulübün bağlı olduğu kuruma ait olan veya bu kulüplere tahsis edilmiş olan, soyunma odaları ve hakem odasına sahip, misafir takım seyircileri için ayrı olmak üzere tribünleri bulunan, nizami boyutlarda, doğal çim veya uygunluğu TFF tarafından onaylanmış suni çim zeminli, BAL kriterlerine uygun bir sahayı temin etmeleri zorunludur. Saha denetimleri TFF Bölge Müdürlüklerince Ağustos ayı başında yapılacaktır.

Uefa Lisans Sistemine Geçiş Takvimi İçin TIKLAYINIZ..

Profesyonel ve Amatör Takımlarda Zorunlu Teknik Kadrolar İçin TIKLAYINIZ..

Besyo Mezunlarının Dikkatine..

Kurslar ve Seminer Başvuruları, Aykırı Tutum ve Davranışlar (Paravan Antrenörlük) Bilgileri İçin TIKLAYINIZ..

TFF C Lisans Kurs Kriteleri

Uefa B Lisans Kurs Kriterleri

Uefa A Lisans Kurs Kriterleri

Pro Lisans Kurs Kriterleri

Bal Ligi Disiplin Talimatları

Paravan Antrenörlük

Amatör takımlarda başkasına ait antrenör lisansı ile takımın başında bulunan ya da antrenörlük lisansını başkasının kullanımına göz yuman antrenör ve kulüp Disiplin Kuruluna sevk edilir. Önemle Duyurulur.

Atatürk Köşesi

Bütün millet ve memleket evlatlarini sportmen yapabilmek için sarfedilen çalismanin ehemmiyet ve kudsiyeti ayni derecede kiymetli ve mühimdir.